Powitanie wiosny

O z Zimą zamieszaniu i o Wiosny szukaniu.

Jak co roku o tej porze, wielkie z zimą żegnanie i wiosny szukanie, stało się udziałem dzieci z Przedszkola nr 2 w Kępnie. Uroczystość rozpoczęło przedstawienie wg scenariusza Katarzyny  Surek, w którym wystąpiły: Zima(Katarzyna Surek), Wiosna (Agnieszka Mateja), doktor Pigułka(Katarzyna Jurczyk), pielęgniarka(Elżbieta Ślęk)  i pan Marzec (Grażyna Rybczyńska). Po zdanym egzaminie, z wiedzy o wiosennej przyrodzie,  który przeprowadziła Wiosna, dzieci wraz z paniami,  śpiewem i zabawą pożegnały zimę i przywołały  wiosnę . Barwny korowód, wraz z balonową Marzanną, wśród śpiewu i okrzyków,  przemierzał ulicami Kępna, aby na rynku z „hukiem” odesłać  Zimę na zasłużony odpoczynek. Chwilę  potem na świecie zakrólowała piękna, słoneczna  wiosna. Pochód zakończył się pysznym,  kolorowym obiadkiem i słodkim podwieczorkiem. Nim zima wróci w grudniowej zamieci cieszmy się nowa porą roku- wiosną.

HomePOWITANIE WIOSNY