Konkurs recytatorski "Sprawny Przedszkolak"

Dnia 20.04.2017r. w przedszkolu odbył się V konkurs recytatorski pod hasłem ,, Jak ważny ruch i zdrowie, każdy to powie”. W konkursie udział wzięły dzieci z oddziałów żłobkowych oraz z wszystkich oddziałów przedszkolnych. Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia, zachęcanie do wykonywania ćwiczeń ruchowych i uprawiania różnych dyscyplin sportowych, popularyzacja literatury dziecięcej   o tematyce zdrowotnej, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz zachęcanie do występów  na scenie.  Komisja konkursowa w składzie:  Agata Moska – pracownik Samorządowej Biblioteki Publicznej,  Maria Boryczka – dyrektor przedszkola i Małgorzata Zazula – w-ce dyrektor przedszkola oceniała dobór repertuaru, pamięciowe opanowanie, interpretację utworu  oraz ogólny wyraz artystyczny.

Swoje zdolności recytatorskie prezentowały następujące dzieci:

Żłobek – grupa  III  -         Ambrozik Antonina wiersz pt.,, Abc sport’’  - autor nieznany

grupa II  -         Franciszek Paprocki, Natan Trzęsicki - ,,Zdrowo żyj” – autor nieznany

Przedszkole – Grupa I – Daniel Gaj, Dominik Gaj, Adam Wróbel – wiersz pt.,, Gimnastyka

i  akrobatyka sportowa”- autor nieznany

Grupa II – Kajetan Hełka, Maksymilian Kostrzewa, Maksymilian Kukuła –

wiersz pt. ,,Przepis na zdrowie „– Katarzyna Surek

Grupa III – Nadia Bieniok, Antonina Maryniak, Alicja Chudziak – wiersz  ,,Jak

sport uprawiać”- autor nieznany

grupa IV – Patrycja Klimecka, Krzesimir Drozd, Maksymilian Drozd – wiersz

pt.,, Gimnastyka”- Andrzej Majewski

grupa V  - Lena Gola, Eryk Białek, Marta Gatner – wiersz ,, W zdrowym ciele

– zdrowy duch”

Grupa VI – Michał Małolepszy, Mateusz Nowacki, Wiktor Szubert – wiersz

pt. ,, Sport to moje hobby”- Wiktor Maksymkin

grupa VII – Iga Stężała, Zuzanna Rogalińska, Blanka Moska – wiersz pt.

,,Wiersze gimnastyczne” – Karina Słonka

Grupa VIII- Maja Paprocka, Fabian Szubert – wiersz pt. ,,Skakanka” – Julian

Tuwim

Komisja konkursowa biorąc pod uwagę wszystkie kryteria przyznała I miejsce wszystkim uczestnikom konkursu. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Organizatorami konkursu była w-ce dyrektor Małgorzata Zazula, Elżbieta Ślęk i Katarzyna Jurczyk.

HomeKONKURS RECYTATORSKI "SPRAWNY PRZEDSZKOLAK"