Spotkanie z autorem - Waldemarem Cichoniem

W poniedziałek, 18 września dzieci z grupy VI i VIII uczestniczyły w spotkaniu z panem Waldemarem Cichoniem – autorem serii przygód o kocie Cukierku. Pierwsza z serii książek – „Cukierku, ty łobuzie” – jest obecnie szkolną lekturą.

Spotkanie zorganizowane zostało przez Samorządową Bibliotekę Publiczną w Kępnie,
w ramach projektu „Poczytam Ci, Mamo!”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury.

Dzieci miały możliwość poznać historię powstania książki – dowiedziały się, że tytułowy Cukierek jest prawdziwym kotem autora oraz jak znalazł się on w jego rodzinie.
Gość biblioteki przytoczył kilka zabawnych anegdot z życia niesfornego kotka i przeczytał dzieciom jedno z opowiadań swojego autorstwa.

Pan Waldemar cierpliwie odpowiadał na pytania dzieci, a także podpisywał swoje książki
i rozdawał autografy. Całość zwieńczyło przybicie pieczątek z „łapką Cukierka” oraz pamiątkowe zdjęcie.

AR

HomeSpotkanie z autorem - Waldemarem Cichoniem