Zespół Góralska Hora

Witojcie!

W środę 7 marca nasze przedszkole odwiedził Zespół Góralska Hora - jedna z bardziej cenionych grup muzycznych z polskich gór, która jest częstym gościem na różnego rodzaju festiwalach i koncertach w całym kraju, a także poza jego granicami. Folk Kapelę Góralska Hora tworzą muzycy pochodzący z polskich gór oraz ze Słowacji.

Troje muzyków przedstawiło dzieciom żywiołową i radosną audycję muzyczną , w trakcie której zaprezentowana została kultura góralska, w tym: najciekawsze i najbardziej znane góralskie melodie, unikatowe instrumenty, takie jak: kontrabas, akordeon, skrzypce i piszczałka, a także tradycyjne stroje góralskie i słownictwo.

Podczas tego interesującego spotkania dzieci chętnie włączyły się w śpiew i taniec, a instrumenty muzyczne i stroje muzyków wywołały ogromne zainteresowanie, dzięki czemu to spotkanie na pewno na długo zapadnie w pamięci naszych przedszkolaków. Hej!

AR