"Świat Toruńskiego piernika" w Muzeum Ziemi Kępińskiej

  • PDFDrukujEmail


Dzieci z grup VI, VII i VIII miały okazję zwiedzić wędrującą wystawę pt. "Świat toruńskiego piernika" w Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego w Kępnie. Dzieci samodzielnie wykonały ozdobne pierniki, używając do tego pięknych, drewnianych form. Przedszkolaki poznały historię pierników, dowiedziały się jakich składników używamy do ich pieczenia, wąchały aromatyczne przyprawy i odgadywały ich nazwy. Te piękne zapachy dzieci przyniosły ze sobą do przedszkola, gdyż wypieczone w Muzeum pierniki zabrały ze sobą na pamiątkę. Bardzo dziękujemy za możliwość zobaczenia tej ciekawej wystawy i wzięcia udziału w warsztatach pieczenia, które zapewniły dzieciom niezapomniane przeżycia oraz za słodki poczęstunek i pamiątkowe książeczki. Dzieci na pewno chętnie wrócą do Muzeum Ziemi Kępińskiej!

Kontakt

Przedszkole Samorządowe nr2
ul. Ks. Wawrzyniaka 40
63-600 Kępno
Tel: +48 696 061 343
Email: przedszkole.nr2.wkepnie@wp.pl

Home"Świat Toruńskiego piernika" w Muzeum Ziemi Kępińskiej

Layout setting

Direction

Menu style

Theme color

User tools