Przedszkolaki w Muzeum

  • PDFDrukujEmail

W środę 29 stycznia 5-latki z grupy VI zwiedziły Muzeum Ziemi Kępińskiej. Tam zostały ciepło powitane i zaproszone na spotkanie z..."Potworem". Jak się wkrótce okazało potwór wcale nie był straszny, a w dodatku lubił psy i był bardzo utalentowany. Jak dowiedziały się dzieci - nazywany niegdyś przez swoich bliskich "Potworem" T. P. Potworowski, to artysta, którego życie i twórczość  były bardzo powiązane z Kępnem. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć wystawę jego prac i dowiedzieć się wielu ciekawostek o jego życiu. Następnie zostały zaproszone do udziału w warsztatach. Tam dzieci mogły stworzyć swojego potwora, który będzie wyglądał tak, jak tylko podpowie im ich wyobraźnia. Na koniec dzieci nadały imiona swoim zabawnym, kolorowym potworom i zabrały je ze sobą do przedszkola. Bardzo dziękujemy przemiłym Paniom z Muzeum za tę ciekawą przygodę!

 

Kontakt

Przedszkole Samorządowe nr2
ul. Ks. Wawrzyniaka 40
63-600 Kępno
Tel: +48 696 061 343
Email: przedszkole.nr2.wkepnie@wp.pl

HomePrzedszkolaki w Muzeum

Layout setting

Direction

Menu style

Theme color

User tools