Przedszkolaki w Muzeum

W środę 29 stycznia 5-latki z grupy VI zwiedziły Muzeum Ziemi Kępińskiej. Tam zostały ciepło powitane i zaproszone na spotkanie z..."Potworem". Jak się wkrótce okazało potwór wcale nie był straszny, a w dodatku lubił psy i był bardzo utalentowany. Jak dowiedziały się dzieci - nazywany niegdyś przez swoich bliskich "Potworem" T. P. Potworowski, to artysta, którego życie i twórczość  były bardzo powiązane z Kępnem. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć wystawę jego prac i dowiedzieć się wielu ciekawostek o jego życiu. Następnie zostały zaproszone do udziału w warsztatach. Tam dzieci mogły stworzyć swojego potwora, który będzie wyglądał tak, jak tylko podpowie im ich wyobraźnia. Na koniec dzieci nadały imiona swoim zabawnym, kolorowym potworom i zabrały je ze sobą do przedszkola. Bardzo dziękujemy przemiłym Paniom z Muzeum za tę ciekawą przygodę!

HomePrzedszkolaki w Muzeum