l

 

,, Dziecko chce być dobre

- jeśli nie umie - naucz

- jeśli nie  wie - pomóż''

Janusz Korczak

 

Nasz żłobek jest miejscem zapewniającym dzieciom opiekę doświadczonego i wykwalifikowanego personelu, wychowanie oraz edukację w warunkach zbliżonych do domowych i dostosowanych do potrzeb rozwojowych dzieci.

Staramy się zapewnić im jak najlepszą opiekę w czasie kiedy ich rodzice zajmują się pracą zawodową lub nauką.

Wspieramy rodziców w procesie wychowania ich dzieci poprzez organizowanie imprez:

Uroczystości rodzinnych, Dzień Mamy i Taty, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Dziecka, Jasełka, itp.

Stałym elementem współpracy z rodzicami są rozmowy z opiekunami na grupach. Dla dzieci nowo przyjętych prowadzimy otwarte drzwi.

Wszystkie zajęcia prowadzone są w formie zabaw mających za zadanie wszechstronną edukację. Proponujemy różnorodność zajęć, co daje dzieciom możliwość wyboru i odkrywania tkwiących w nich uzdolnień.

Do żłobka przyjmowane są dzieci w wieku od 7 miesięcy do 3 lat. Przebywają One w 3 grupach:

Grupa I - najmłodsza grupa wiekowa w żłobku od 1 roku  do 2 lat (6 dzieci)

Jesteśmy najmłodszą grupą w żłobku. Mamy ukryte talenty, które u nas jeszcze śpią, ale wraz z tym jak rośniemy odkrywamy je kolejno: siadamy, raczkujemy, wstajemy, chodzimy i wspinamy się, szukamy ząbków, nowych słów, oraz sposobu na kontakt z rówiesnikami i naszymi paniami opiekunami. Podczas naszej pracy związanej z rozwojem towarzyszą nam w żłobku, nasze panie, które odkrywają nam świat i tulą, kiedy tego nam potrzeba.

Grupa II średnia grupa wiekowa  w żłobku  2  lata (18 dzieci)

Jesteśmy grupą średnich maluszków w żłobku. Wiele rzeczy , które robimy jest dla nas nowością. Choć jesteśmy jeszcze mali chętnie poznajemy nowe zasady współżycia w grupie rówieśniczej, i zachowania przy stole. Uwielbiamy razem spędzac czas, śpiewać, tańczyć i budować. Bardzo chętnie poznajemy nowe słowa. Jesteśmy bardzo ruchliwi, zaglądamy w każdy kąt i mamy ciekawe pomysły. Uwielbiamy psocić pod czujnym  okiem naszych pań dbających o nasze bezpieczeństwo.

Grupa III - najstarsza grupa wiekowa w żłobku od  2,5 roku do 3 lat(18 dzieci)

Jesteśmy najstarszą grupą w żłobku. Uwielbiamy razem spędzać czas, śpiewać, tańczyć oraz bawić się. Każdego dnia mamy ciekawe zajęcia, któe rozbudzają w nas chęć poznawania nowych rzeczy. Nasze Panie w interesujący sposób pokazują nam otaczający świat. Nad naszym rozwojem i bezpieczeństwem czuwają nasze miłe panie. Dlatego codziennie z ogromną radością przychodzimy do naszej grupy.

Przebywając w żłobku dzieci  otrzymują 4 posiłki : 2 śniadania, drugie danie obiadowe przed snem, zupkę po drzemce i podwieczorek. W grupie najmłodszych dzieci czas spożywania posiłków dostosowujemy do indywidualnych zaleceń rodziców. Zapewniamy racjonalne wyżywienie zgodnie z wiekiem i dietą dziecka.

Żłobek czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 - do 16.30 przez cały rok                                                                                                                z przerwą miesięczną w okresie wakacji.

 

 

 

Galeria Przedszkola

Kontakt

Przedszkole Samorządowe nr2
ul. Ks. Wawrzyniaka 40
63-600 Kępno
Tel: +48 696 061 343
Email: przedszkole.nr2.wkepnie@wp.pl

HomeARCHIWUM ŻŁOBEK

Layout setting

Direction

Menu style

Theme color

User tools