IV KONKURS RECYTATORSKI

  • PDFDrukujEmail

 

„ IV KONKURS RECYTATORSKI „PRZYJACIEL  PRZYRODY”

Dnia 28.04.2016r. w naszym przedszkolu w  odbył się konkurs recytatorski  pt ,,Przyjaciel przyrody”. Tematyka konkursu nawiązuje do hasła Planu Rocznego ,,Przedszkolak – przyjacielem przyrody”. Rozwijanie zainteresowań dzieci poezją jest także realizacją  kierunku polityki oświatowej na rok szk. 2015/2016 -  ,,Rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży”.

Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań światem przyrody,  rozwijanie zdolności recytatorskich dzieci, rozbudzanie  zainteresowań poezją oraz zachęcanie do występów na scenie. W konkursie udział wzięły  dzieci z wszystkich oddziałów przedszkolnych i żłobka, których przedstawiciele prezentowali wcześniej przygotowane utwory:

Żłobek - wiersz pt. ,,Wiosna” G. Świerczyńskiej – w wykonaniu  Adama  Sztuckiego

Grupa I   - wiersz ,,Idzie kot” – D. Gellner  -    w wykonaniu Poli Szefner, Matyldy Szefner,

Alicji   Góreckiej

Grupa II – wiersz ,,Zoo” J. Brzechwy  w wykonaniu Marysi Hącel, Maksia Kostrzewy, Mileny Wąsala

Grupa III - wiersz  ,,Wąż i słoń” –J. Grabowski  w wykonaniu Szymona Rybczyńskiego, Oliwiera  Pyt,

Antoniny Maryniak

Grupa IV - wiersz ,,Żółw” – D. Gellner w wykonaniu Nikodema Kaczmarka, Marysi Krysiak, Natalii

Kulesza

Grupa V  - wiersz  ,,Jeż” -  B. Forma   w wykonaniu Alicji Gomółka

Grupa VI - ,,Ogródek” – M. Konopnicka  - w wykonaniu Karoliny Florczak

,,W lesie” – J. Jabłoński          - w wykonaniu Hani Tyra

,,O czym ptaszek śpiewa” – M. Konopnicka  w wykonaniu Anastazji Wróbel

Grupa VII - wiersz ,,Ekologiczny supermen” -  A. Wacławski w wykonaniu Igora Sawickiego, Filipa

Wróbla, Macieja  Kaźmierczaka

Grupa VIII -  wiersz  ,,Pan Zielonka” – M. Konopnicka w wykonaniu Mai Paprockiej, Fabiana

Szuberta,     Oliwiera    Gradowskiego

Komisja konkursowa w składzie Maria Zięba – przedstawiciel Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie, Maria Boryczka – dyrektor, Małgorzata Zazula – w-ce dyrektor  oceniała dobór repertuaru-stopień trudności,  pamięciowe opanowanie, interpretację utworu , dykcję, prawidłową wymowę oraz ogólny wyraz artystyczny.

Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

Podczas obrad jury,  dzieci  wysłuchały wiersza pt. ,,Przyjaciele przyrody” A. Widzowskiej    w wykonaniu pani Marii Waloszczyk

 

Komisja konkursowa biorąc pod uwagę wszystkie kryteria  przyznała I miejsce  wszystkim uczestnikom konkursu. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, które wywołały uśmiech na ich twarzach. Konkurs recytatorski przygotowały panie: mgr Małgorzata Zazula, mgr Maria Waloszczyk i Katarzyna Jurczyk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Galeria Przedszkola

Kontakt

Przedszkole Samorządowe nr2
ul. Ks. Wawrzyniaka 40
63-600 Kępno
Tel: +48 696 061 343
Email: przedszkole.nr2.wkepnie@wp.pl

HomeArchiwumRok 2009/2010IV KONKURS RECYTATORSKI

Layout setting

Direction

Menu style

Theme color

User tools